Darmowa dostawa
Darmowa dostawa

Darmowa dostawa od 200 zł w sklepie Sanaja Darmowa dostawa Paczkomaty InPost (150,00 zł)

Kosmetyki wg pochodzenia

regulamin sklepu internetowego

Naturalne dezodoranty bez aluminium

Naturalne antyperspiranty bez aluminium dla kobiet i mężczyzn

Naturalne antyperspiranty przeciwdziałają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu potu, nie zatykając przy tym porów skóry. Polecamy bezpieczne dezodoranty ałunowe, naturalne dezodoranty bez aluminium, parabenów i sztucznych barwników, które nie podrażniają delikatnej skóry pod pachami, nie plamią ubrań i zapewniają komfort i świeżość na cały dzień.

Polecamy również pozostałe naturalne kosmetyki do ciała.

Dlaczego warto stosować naturalne dezodoranty?

Popularne, drogeryjne antyperspiranty zawierają substancje, które zaburzają naturalną florę bakteryjną skóry, co może powodować rozwój bakterii i nasilenie powstawania nieprzyjemnych zapachów. Lepszym wyborem będzie więc naturalny dezodorant bez aluminium i parabenów, oparty np. na bazie sody, który działa równie skutecznie, a nie powoduje nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Antyperspirant bez aluminium

Od kilku lat temat antyperspirantów z zawartością aluminium jest bardzo gorący. A wszystko to dlatego, że dowiedziono iż aluminium przenika bezpośrednio do centralnego układu nerwowego prowadząc do choroby Alzheimera. Ponadto, choć nie jest to jednoznacznie udowodnione, podejrzewa się, że dezodoranty i antyperspiranty z aluminium prowadzą do nowotworów piersi i węzłów chłonnych w okolicy pach, czyli tam gdzie produkt ma bezpośrednią styczność z ciałem. Naukowcy przypuszczają, że składniki zawarte w tego typu produktach mogą naśladować działanie estrogenów (żeńskich hormonów płciowych, wpływających na rozwój raka piersi) oraz wchodzić w reakcję z DNA, w ten sposób tworząc pierwsze zmiany nowotworowe. Co więcej, naukowcy odkryli, ze zawartość glinu jest znacznie większa w pobliżu tkanek piersi, tak gdzie kobiety stosują antyperspirant. Z kolei jeszcze inne badanie wykazało obecność konserwantów, które powszechnie stosuje się w kosmetykach w komórkach guzów piersi.

Dlatego też z każdym rokiem coraz bardziej rośnie popularność naturalnych antyperspirantów bez szkodliwego aluminium. Dezodorant bez aluminium wykazuje takie samo działanie ochronne przed potem i przykrym zapachem, jak inny popularny dezodorant. To co go wyróżnia na tle pozostałych, to wyłącznie naturalne składniki i brak aluminium. Czyni to naturalne dezodoranty kosmetykami bezpiecznymi dla naszego zdrowia.

  • antyperspirant bez aluminium dla mężczyzn
  • dezodorant bez aluminium dla mężczyzn
Dezodorant naturalny w kulce - Antyperspirant, 50ml
Dezodorant naturalny w kulce - Antyperspirant, 50ml

Naturalny antyperspirant. Posiada antyseptyczne i przeciwzapalne właściwości, przeciwdziała powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

Producent: ECOLAB
Cena: 15,99 zł

Copyright ©2016 - Sanaja - Wszelkie prawa zastrzeżone. All Right Reserved.

Sklep internetowy Shoper.pl / Kosmetyki Naturalne Sklep Internetowy Sanaja.pl

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl